O nas i okolicy:

 

Casa Vista Chiesa (Dom z Widokiem na Kościół), to stary, świeżo odrestaurowany, przestronny, ponad dwustuletni wiejski dom. Zbudowany z miejscowego kamienia i dębowych bel, pięknie wkomponowuje się w krajobraz nadmorskiego regionu Marche (pol. Marchia).

Położony pośród wzgórz, lasów i pól, na uboczu cywilizacji, sprzyja wypoczynkowi i nostalgicznemu smakowaniu Włoch.

 

Na wschodzie, pomiędzy licznymi wzgórzami majaczy piękne średniowieczne miasteczko Arcevia, nasza gmina, ulokowane na szczycie góry. Po drugiej stronie domu, patrząc z werandy i wygodnych tarasów na południowy - zachód, zachwyca majestatyczne pasmo Wysokich Apeninów.

Tuż obok domu można zbierać trufle, polować na dziki, zające, króliki i ptactwo. Częste polowania nieopodal domu odbywają się na jesieni. Marche słynie ze wspaniałej dziczyzny oraz jagnięciny. Na górzystych łąkach koło domu pasą się stada owiec i baranów… Mamy też zaprzyjaźnionego borsuka...

W bliskim sąsiedztwie naszego domu (ok.50 m) znajduje się śliczny, stary kościółek obrośnięty starodrzewem, obecnie poddawany gruntownemu remontowi, co znacznie upiększy sąsiedztwo.

W drodze do sanktuarium i na szczyt Monte San Angelo polecamy odwiedzić pięknie położoną na zalesionym wzgórzu La Baitę (chatę), raczej dużą, wyśmienitą i niedrogą restaurację z basenem i leżakami, zapraszającą do leniwej „wilegiatury”. Stąd, jak i ze szczytu, rozciągają się wspaniałe widoki na Arcevię i okoliczne wzgórza.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i wynajęcia naszego domu i spędzenia w nim wakacji w ciszy i spokoju, w dogodnym dla Państwa terminie. Dobrze się w nim mieszka przez cały rok. Latem jest miły chłód, który zapewniają grube na metr kamienne ściany, zimą działa sprawne ogrzewanie a żywy ogień w kominku daje przytulność, dodatkowe ciepło i wspaniały zapach palących się bierwion.

Jeśli ktoś myśli o kupnie domu we Włoszech, polecam, bazując na własnym doświadczeniu, zamieszkanie tu na jakiś czas, aby poznać kraj i region a także „oswoić” się z włoskimi realiami. Chętnie opowiemy o miłych i tych mniej… perypetiach związanych z początkami „bycia Włochem”, kupnie i remoncie domu. O współpracy z Włochami i urzędami... Nasze doświadczenia mogą zaoszczędzić Państwu wiele czasu, pieniędzy i niepowodzeń a "pomieszkanie" w naszym domu w różnych porach roku, przy pięknej i tej brzydszej pogodzie, pozwoli lepiej poznać Włochy i Marche oraz podjąć najlepszą decyzję.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani dodatkowymi informacjami, serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z nami., chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, Serdecznie zapraszamy,

Daria i Maciek Kiełbratowscy

 

Dom:

      Parter:

      uprzednio służący, jako stajnia, obora i pomieszczenie dla innych zwierząt, teraz - duża, wygodna kuchnio-jadalnia wyposażona we wszelkie niezbędne sprzęty i urządzenia. Przy niej część wypoczynkowa z sofą (możliwość rozłożenia na dwuosobowe łóżko), fotelami i TV, gdzie można chwilę się "polenić" przygotowując posiłek. Obok duża spiżarnia. Dalej sień i WC z łazienką i pralnią. Z sieni i jadalni przeszklone drzwi prowadzą wprost na taras, ogród i werandę z widokiem na pola i Apeniny…

 

 

 

W tylnej części domu „cantina” (rodzaj składziku, piwniczki) i wielki, stary piec chlebowy.

 

Pierwsze piętro:

wygodne schody prowadzą na pierwsze piętro.

Jedne – nowe, z sieni przy jadalni, zbudowane podczas renowacji, drugie – od głównego wejścia z drogi, jak było dawniej, gdy ludzie mieszkali tylko na pierwszym piętrze. Tam mieszczą się trzy wygodne sypialnie, dwie łazienki i duży, piękny, stylowy salon (tu są również rozkładane sofy) z ogromnym kominkiem i TV.

     (TV polska, satelitarna: Cyfra+, polskie radio, Internet)

 

Teren dookoła domu:

Przestrzeń, światło, widoki niezmącone śladami cywilizacji, tarasy do wypoczynku i biesiadowania. Piękna weranda z widokiem na ogród i Apeniny zachęci wszystkich do spędzania długich i miłych chwil przy kieliszku miejscowego wina.

Teren jest ogrodzony. W części murowanej zamontowaliśmy wygodną bramę wjazdową na prywatny parking, który pomieści 5 – 6 samochodów.

Nieopodal domu stoi duża, komfortowa przyczepa kempingowa z kuchnią, salonikiem jadalnym, dwoma sypialniami i WC z prysznicem. Gotowa do zamieszkania.